Како да се чувствуваш сит/а додека си на диета?!

Здравиот начин на исхрана е секогаш избор пред диетите, но и за кој тип на промена на исхраната да се решите постојано чувствувате глад бидејќи внесот на храна е намален како количина.

Една од причините поради која неможе да се издржи одреден здрав режим на исхрана е тоа што чувствуваме глад бидејќи оброците се соодветно балансирани, нема јадење кога ќе посакаме, а поради тоа постојано сме подговени да посегнеме по некои грцики или слатки.

За почеток ни треба помош додека се навикнуваме на здравиот начин на исхрана и гладот да не не совлада.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

За тој проблем тука е Глукомананон, број 1 скротувач  на апетитот. Ова растение ќе ви помогне да ја надминете гладта која постојано ви го гребе желудникот и ве тера да „фантазирате“ за храна.

Глукомананот содржи структура која му дозволува буквално да ја „апсорбира“ гладта и вишокот течности од организмот, па така нема да имате потреба од прекумерно консумирање храна која подоцна ќе направи да се чувствувате само уште погладни.

• Го намалува апетитот
• Создава чувство на ситост
• Ги топи килограмите
• Согорува калории
• Ги прочистува цревата
• Го спречува лошиот холестерол

Пробај уште денес!
Направете брза онлајн нарачка -> https://alfalab.mk/proizvodi/nature-essential-glukomanan/

Nature Essential – Глукоманан може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети… во дрогериите на Cosmo – Tinex, dm – дрогерии сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)