Јагоди и јогурт … супер диетален шејк за убава кожа и рамен стомак

Освежителен и здрав пијалак за убав почеток на денот.

Овој здрав пијалак се подготвува за помалку од 15 минути, а се добиваат две чаши, односно количина за двајца или за две употреби. Една чаша содржи 140 калории.

За да го подготвите потребно е 125 милилитри сок од ананас, 200 милилитри немасен јогурт, 250 грама свежи јагоди, 1 лажичка кафеав шеќер.

Наведените состојки ставете ги во миксер и мешајте на средна брзина додека фрапето не стане густо и кремасто. По желба може да додадете и две три коцки мраз.