Едно јаболко на ден + јаболков оцет … засекогаш збогум на целулитот

Борбата со целулитот треба да се започне без оптеретување – наместо секојдневно анализирање на кожата, менувајте ги навиките, со што со тек на времето ќе покажете видливи резултати. Целулитот е, имајте на ум, најнезгоден непријател на женската фигура, а за да се ослободите засекогаш од него, применете некои од советите кои ги издвојуваме во понатамошниот текст:

Едно јаболко на ден +100%  природни капсули од јаболков оцет

Јаболкото содржи витамини, минерали и влакна кои ја регулираат дигестијата, а го зголемуваат и излачувањето на урината. Пектинот во јаболкото е лесно растворлив во вода, и со неговото бабрење ги заробува молекулите на холестеролот на тој начин исфрлувајќи ги од организмот.

Шеќерот е непријател

Шеќерот, тврдат стручњаците, го стврднува колагенот и ги потиснува колагенските влакна кон површината на кожата. Маснотиите така постануваат видливи. Покрај тоа, шеќерот ја забавува циркулацијата. Затоа одбегнувајте храна богата со шеќер.

Вода и растителни чаеви

Без вода нема ни отстранување на целулитот. Литар вода и растителни чаеви треба да бидат на Вашето мени секојдневно. Наутро испијте една чаша млака вода со свежо исцеден лимон.

Комбиниран туш

Стручњаците препорачуваат наизменично ладно-топол туш за почеток на денот. Таквото туширање ја потикнува циркулацијата и го забзува протокот на лимфата.

NATURE ESSENTIAL – Јаболков Оцет

НАЈСТАРИОТ И НАЈПОПУЛАРНИОТ МЕТОД ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА КИЛОГРАМИТЕ

Дочекајте ги топлите денови подготвени! Успешно загубете гo вишокот килограми, добиени за време на зимскиот период, со капсули NATURE ESSENTIAL – Јаболков Оцет.

Докажано делотворен во зачувувањето на витка линија, како и во подобрувањето на здравствената состојба кај jabolov-ocetлуѓе со висок крвен притисок, срцеви заболувања, слаба циркулација и болести на бубрезите.

Направете телефонска нарачка и NATURE ESSENTIAL – Јаболков Оцет ќе биде доставен до Вашата домашна адреса.

ПРОДАЖНИ МЕСТА:       

  • Сите аптеки на ЕУРОФАРМ
  • Сите ДМ дрогерии – маркети
  • Сите Космо – Тинекс дрогерии
    и во сите подобро снабдени аптеки во Македонија.

ТЕЛЕФОН ЗА НАРАЧКА 02 3218 821