Искористете ја сезоната на тиквички: Специјалитет печени полнети тиквички

Време е за тиквички !!!

Може да ги подготвите на најразлични начини, но ние ви предлагаме специјалитет кој не содржи многу калории, лесно се подготвува и има фантастичен вкус.

Уживајте во единствениот вкус на тиквичките полнети со мелено месо, печени во рерна.

Видеото ве води чекор по чекор како да го направите специјалитетот.