Инстант пилинг за супер мазна кожа

Измешајте две лажици изрендана лимонова кора, две лажици пченкарно брашно, шест лажици мелени бадеми и две до три лажици вода. Маската нанесете ја на лицето и нежно масирајте со кружни движења неколку минути. Измијте го лицето со млака вода, избришете го со мек пешкир и нанесете хидратантна крема.