Со висок холестерол и триглицериди твоето тело е како „темпирана бомба“… Како да ги намалиш?!

Лошиот начин на исхрана драстично го намалува квалитетот на нашиот живот, а со тоа страдаат нашите витални органи. Резултатот е замастен црн дроб, триглицериди и холестерол – главните причинители за срцеви заболувања и безброј други болести.

Ви нудиме природно решение. Можеби нема да можете да ја промените веднаш навиката за здрава храна но ќе може да му дадете на телото природен суплемент кој ќе се справи со овие проблеми.

Ви го претставуваме Nature Essential – Артичока!

Артичоките – екстрактот од листовите и стеблото на артичоката се избор бр. 1 за здравје на црниот дроб. Според многу истражувања тие се моќни заштитници кои ги одржуваат во нормала крвните липиди во телото, како холестеролот и триглицеридите.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Цинаринот и силимаринот – фитонутриенти кои ги има артичоката го даваат силниот и позитивен ефект за здравјето на црниот дроб.

Секоја секунда живот со висок холестерол и триглицериди е ризик, твоето тело е како „темпирана бомба“!

Твоето тело има потреба од благотворните состојки на Артичоката!

ДОКАЖАНО: По 3 месеци од испитувањето 63% од пациенти кои биле третирани со екстракт од артичок – суплемент нивото на лошиот холестрол им е видно намален, а кај 37% од испитаниците е доведен во нормала.


Пробај уште денес!

Nature Essential – Aртичока можете да  нарачате онлајн ➡️ https://alfalab.mk/proizvodi/nature-essential-articoka/

Nature Essential – Aртичока може да ja набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, … во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)