Златно-бронзен тен во секое време од годината…Погледнете како

Некои луѓе преку целата година се во потрага по бронзен тен, но сакаат да го избегнат ризикот од штетното изложување на сонце. Други пак сакаат инстант тен само за одредени прилики. Без разлика на причината поради која сакате да имате потемнет бронзен тен, најздравото решение е и најдоброто. Погледнете кое е решението…

Dr. Viton Bronzan 

Тоа е иновативна формула која содржи природни пигменти и уникатна мешавина на витамини, минерали, антиоксиданти, аминокиселини и растителни екстракти кои го подобруваат здравјето на вашата кожа и ја прават вашата кожа неверојатно блескава и беспрекорно сјајна.

Напредната нутритивна формула Bronzan ви помага да постигнете природен, интензивен и неодолив златно-бронзен тен, додека ви овозможува да уживате во ова пријатно искуство со или без изложување на сончева светлина во секое време од годината.

Иновативната формула содржи природни пигменти и уникатна мешавина на витамини, минерали, антиоксиданти, аминокиселини и растителни екстракти кои го зајакнуваат здравјето на вашата кожа, се борат со предвремено стареење на кожата предизвикана од сонцето и ја прави вашата кожа неверојатно сјајна и беспрекорна затемнета.

  • Л-тирозинот е аминокиселина што го стимулира производството на меланин во телото без изложување на сонце. Меланинот е пигментот којшто на човечката коса, очи, и кожа им ја дава нивната боја, што значи дека е одговорен за потемнувањето на кожата.
  • Комлексот од природни пигменти (бета каротен, ликопен, и зеаксантин), екстрактот од куркума, и бакарот, интензивно ја потемнуваат кожата, давајќи и природен и здрав блескав изглед.
  • Селенот, витаминот Ц, и бета каротенот се моќни антиоксиданти коишто ја штитат кожата од оксидативниот стрес и другите штетни ефекти предизвикани од сончевите зраци.
  • Витаминот Б3 е одговорен за зголемување на производството на керамид, кој заедно со масна киселина ја создава клучната компонента во надворешниот заштитен слој на кожата која е задолжена за задржување на нејзината влажност.

Dr. Viton – Bronzan можете да  нарачате онлајн
➡️ https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-bronzan/

Dr. Viton – Bronzan може да ja набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, … во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)