Dr.Viton Apple Stem Cell- серум од матични клетки од швајцарско јаболко

Ако сакаш да ја дознаеш тајната како да избришеш 10 години од твоето лице… ако сакаш да имаш вечно млада кожа… ако сакаш оптегната кожа без брчки…  кожа која сјае… кожа која му пркоси на времето… тогаш читај внимателно и ќе дознаеш што открија швајцарски научници… ретко јаболково дрво… вистински еликсир на младоста.

“Uttwiler Spätlauber” е врста на ретко диво јаболко кое расте само во Швајцарија.  Ова јаболко има горчлив вкус и не е за јадење, но има посебна моќчудесна моќ да подмладува.

Еве зошто е толку посебно ова јаболко… ова јаболко буквално не старее и не венее… кога ќе се набере трае 12 пати повеќе од обичното јаболко и многу поспоро венее… и кога ќе се изгребе лушпата на плодот или кората на дрвото тие сами од себе заздравуваат и се обновуваат… исто како кај кожата на човекот.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Што е тоа што ги одржува овие јаболки живи? Која е нивната тајна за продолжена младост? И нормално дали може да се користи кај човекот да се сопре процесот на стареење?

Група Швајцарски научници се фатија за работа. Тие открија дека долговечноста на овие јаболка се должи на нивните невообичаено отпорни матични клетки.  Матичните клетки кај растенијата имаат иста фунција како кај човекот… нивна работа е да го обновуваат и регенерираат ткивото.

Како што човекот старее бројот на матичните клетки во кожата се намалуваат и нивната моќ за регенерација опаѓа… и како резултат на тоа се намалува еластичноста и сјајот на кожата и се појавуваат брчки… таа свиснува и изгледа безживотностарее

Со посебна технологија швајцарските научници успеаа да ги размножат матичните клетки на реткото “Uttwiler Spätlauber” јаболко. Направени се клинички тестови на човечка кожа… и резултатите беа изненадувачки добри

Се покажа дека матичните клетки од јаболко делуваат многу позитивно на човековите матични клетки… ги штитат, подмладуваат и негуваатго успоруваат нивното стареење и смрт… а го забрзуваат нивното размножување.

Направено е клиничко тестирање на јаболковите матични клетки во форма на серум. Тестирани се преку 95 испитаници… кај 100% од испитаниците е покажан позитивен ефект15% од брчките се намалени за 4 недели.

Интереснo, нели?  Еве како и ти можеш да си ги дозволиш чудесните моќи на јаболковите матични клетки… не грижи се не треба да ограбиш банка да си го дозволиш тоа… не треба да одиш во некоја скапа швајцарска клиникаили да плаќаш скапи козметички третманиЧИТАЈ ВНИМАТЕЛНО… и ќе дознеш тајната !

Тајната е “Dr.Viton Apple Stem Cell Serum”  

Овој серум содржи концетрирана серумска форма на матични клетки од швајцарското  јаболко  “Uttwiler Spätlauber” и главна примена на овој серум е да ги регенерира, штити и размножува матичните клетки на кожата.

Матичните клетки на кожата се најважните клетки на кожата… кога сме млади со помош на матичните клетки се обновува кожата секој 30 дена… тоа значи секој месец матичните клетки ти поклонуваат нова млада и здрава кожа и ја заменуваат старата.

Но проблемот настанува со стареењето… како старееш така матичните клетки ја губат својата функцијата и се послабо и поспоро го обновуваат ткивото на кожата… некои од нив се уништуваат од штетното влијание на сончевите зраци и и од други надворешни фактори како загадувањето на воздухот, лоша исхрана… едноставно кажано матичните клетки не ти ја обновуваат кожата како во младоста… така кожата ти старее, свиснува, го губи сјајот и еластичноста и настануваат брчки, флеки и разни неправилности.

Dr.Viton Apple Stem Cell серумот го прави токму спротивното, ја враќа фунцијата на матичните клетки… ги штити… ги подмаладува… така повторно кожата ти се обновува како во младоста… секој 30 дена повторно се создава нова млада затегната и сјајна кожа која сјае и зрачи со здравје… нели тоа е што сите го сакаме ПРИРОДНА УБАВИНА.

Тоа не е се! Формулата Dr.Viton Apple Stem Cell серумот е збогатен со премиум состојки кој го прават неговото својство уште поефикасно и поблаготворно.

Формулата покрај матични клетки од јаболко содржи: Витамин Ц, Витамин Е, Витамин А (ретинол)... Хијалуронска киселина… Масло од Јојоба… Алое Вера… Ферулна киселина и екстракт од вештерска леска

Ако го користиш редовно серумот 30 дена ќе се воодушевиш од резултатите како и многу други корисници.

За 30 дена ќе имаш помладо лице кое ќе зрачи природна убавина… ќе се чувствуваш помладо и посамоуверено… и сите ќе те приметуваат.

Ако сакаш да смениш нешто во животот не чекај, превземи нешто… подари и на твојата кожа младост… таа ќе ти даде среќа и самодоверба… набави си Dr.Viton Apple Stem Cell серум… и врати се во младоста и со дух и со изглед!

Dr.Viton Apple Stem Cell серумот можеш да набавиш во Еурофарм, Зегин, Виола, Галениум и други подобро снадбени аптеки… исто така го има и во дрогериите на ДМ и Cosmo

Или порачај директно на телефон на 02 3218 821 или ОNLINE:
https://alfalab.mk/proizvodi/stem-cell-serum/