Дознај го најлесниот начин за намалување на вишокот килограми

Се препотуваш на фитнес, трчаш по кеј но се уште не си задоволен од постигнатите резултати…

Се прашуваш постои ли нешто што може да ти помогне, брзо и лесно да ги намалиш прекумерните килограми кои ги накачи оваа зима…

Најновиот производ во палетата на познатиот бренд Dr.Viton е Dr.Viton CLA конјугирана линоленска киселина, производ кој може и на тебе да ти помогне, на полесен начин да се ослободиш од вишокот килограми!

Во една научна студија која траела 12 месеци и во која учествувале 180 лица со прекумерна телесна тежина, добиените резултати покажале дека лицата кои земале CLA jа намалиле својата телесна тежина за 2 кг, и им бил намален и процентот на масно ткиво во телото, без да прават промени во исхраната или во физичката активност, додека кај плацебо групата не биле забележани никакви позитивни промени.

CLA содржи комбинација на неколку омега 6 полинезаситени масни киселини, кои природно но во мали количини ги има во млечните производи и во јунешкото месо,особено кај стоката која се храни со трева.

Иако овие природни омега 6 киселини се транс маси киселини,нивното дејство не само што не е штетно туку може да биде и полезно за здравјето, спротивно од штетното дејство на индустриски добиените транс масни киселини.

Конјугирана линоленска киселина CLA:

  • Помага за губење на прекумерната телесна тежина
  • Помага за топење на масните наслаги во телото
  • Го намалува масното ткиво и истовремено ја зголемува мускулната маса
  • Влијае врз убавината и здравјето на кожата
  • Има силно антиоксидансно дејство
  • Помага за нормална функција на имуниот систем

Dr.Viton CLA коjугираната линоленска киселина доаѓа во пакување од 30 софт гел капсули, и секоја од нив содржи 1000мг CLA!

Редовната употреба на само една капсула на ден, во комбинација со здрава и балансирана исхрана и умерена физичка активност, ќе ти помогне полесно да ја намалиш прекумерната телесна тежина, и да создадеш совршено обликувано и витко тело!

Не чекај да дојде летото, пробај ја уште денес …

Dr. Viton CLA можете да го нарачате онлајн:
https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-cla/

Dr. Viton CLA може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)