„DANCERS UNITED – МК“ Ве покануваат да се заљубите во танцот и да го обликувате Вашето тело како што отсекогаш сте посакувале

Заљубете се во танцот! Добре дојдовте на полето на позитивна енергија, каде што среќата никогаш не запира. „DANCERS UNITED- МК“ ви овозможува да го ослободите вашето тело и да го нахраните вашиот дух, да избегате во еден сосема нов свет и да истражувате димензии надвор од вообичаените.

1271348_713067172041476_1508762966_o

Нашите врати и прегратки се отворени за оние со енергија и слободно време и желба за танцување, а исто така и за оние кои имаат конкурентни духови и кои сакаат да ги предизвикаат границите на нивниот талент.

10367810_855069177841274_1054830482675145417_n

„DANCERS UNITED- МК“ ги имаат сите потребни услови кои се потребни за основните учења, унапредување и целосно подобрување на вашите вештини до совршенство.

1236976_713060022042191_1953143869_n

Направете нешто ново за себе – завршете со здодевноста! Наполнете ги вашите батерии и создадете нови моменти и спомени.

Zumba

Ние нудиме приватни часови, групни часови, социјални забави и приватни / обични групи на класови. Ние сме специјализирани за балови, социјални забави, зумба, танго, реге, но ние исто така нудиме хип-хоп, инструкции за свадбено танцување, современ танц, балет и сите стилови на танцување со партнер.

bigstock_modern_dancer_poses_in_front_o_15638366

Ние се стремиме да го обезбедиме најдоброто искуство за наставата за танц. Нашите студенти учат во најдобрите установи кои нудат удобна, пријателска средина, идеална за учење и личен развој. Ние им обезбедуваме на нашите ученици нивните цели да се исполнети со прилагодување на секоја лекција да одговара на нивните специфични потреби и желби.

1238007_713066365374890_1040587379_n

Нашите тимови од високо обучени и професионални инструктори се состои од исклучителни личности кои работат заедно, секогаш ставајќи го ученикот во прв план. Ние негуваме социјална интеракција и обезбедуваме единствени искуства на различни настани. Со нудење на најдобрата услуга во индустријата, „DANCERS UNITED- МК“ не само учат на танц, но, исто така, го збогатува животот.

Започнете уште денес со танцување … ако сте по енергичен дух одберете ЗУМБА или брзи секси и неодоливи танци … или препуштете го тоа уживање на професионалците… јавете се на 070 21 45 61 и започнете уште денес !!!

ФЕЈСБУК: www.facebook.com/DancersUnitedMk

www.dancersunitedmk.org