Dancers United MK – Магијата наречена танцување

„Ви дава дисциплина и грациозност, ги отелотворува нашите емоции, има убавина која ќе ви го одземе здивот и што е најважно, го искажува она кое не може да се искаже со зборови.“

Овие прекрасни зборови ја опишуваат магијата на танцувањето, една диманзија која го ослободува духот, прави да лебдите и дури и на оние најсрамежливите им помага да излезат од својата школка.

А кој може да ви ја долови моќноста на танцувањето подобро од двајцата актуелни државни прваци во салса и аргентинско танго – фасцинантните Нермин и Сара Кочан. Нивното богато искуство продонесува одлично да го пренесуваат своето знаење и да ве воведат во еден одличен свет на забава,дружба и паралелен свет на елеганција, страст и префинетост. Нермин Кочан кај нас е познат по учеството во ТВ шоуто „Танц со ѕвездите“ како партнер на Викторија Лоба. Тој е двоен државен првак во латиноамерикански танци на Босна и Херцеговина и државен првак на Македонија за 2013 г. Заедно со Сара, на Европското првенство во Сараево, во октомври 2014, ги постигнаа фасцинантни резултати.

DANCERS UNITED MK е нивниот танцувачки подиум и вашата влезна порта кон светот на танцувањето. Многу бројните награди водат кон богата програма на која можете да се приклучите:

  • Латиноамеркански и стандардни танци за деца и возрасни
  • Салса, бачата, меренге и аргентинско танго,
  • Салса, акробатика, бачата сензуал и кизомба
  • Зумбафитнес
  • Бурлеск
  • Фит аеробик
  • Хип хоп
  • Класичен балет

Танцот е неверојатно уживање. Повелете! Уписите се во тек !!!

Dancers United MK 
 078/244 274 & 070/214 561
dancersunitedmk.gmail.com
www.dancersunitedmk.org
www.facebook.com/DancersUnitedMk