Ако стареете и почнувате да се дебелеете…


Како возраста се зголемува така и метаболизмот се успорува и масните наслаги се повеќе „лепат“ на твоето тело

Ако годините се зголемуваат не значи дека и килограмите треба да натежнат на вагата!

Nature Essential – Гарсинија Камбоџа е тука да се спротивстави на овој процес.

Екстрактот од Гарсинија Камбоџа ги спречува калориите да се задржуваат како масти. Одредени ензими го забавуваат метаболизмот, кога телото станува „мрзливо” и складира масти.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Екстрактот од Гарсинија Камбоџа го блокира производството на овие ензими, па наместо маснотии, тие калории се претвораат во гликоген, што е неопходно за градење мускули. Физичкиот изглед сосема се менува и тука се раѓа мотивацијата за поздрав живот.

Кога ќе почнете да губите телесна тежина, тоа е голема промена за телото, а многу луѓе искусуваат замор и мускулна слабост. Екстрактот од Garcinia Cambogia може да помогне во борбата против ова, со тоа што ја зголемува енергијата и може да ги надмине моментите на исцрпеност.

  • Го намалува апетитот
  • Го спречува складирањето и создавањето на масти
  • Согорува калории
  • Топи килограми
  • Го зголемува нивото на серотонин
  • Го зголемува нивото на енергија
  • 100% природно решение за намалување на тежината

Nature Essential – Гарсинија Камбоџа го има во аптеките на Еурофарм, Виола, Бети, Галениум, Плус Фарма и во сите подобро снабдени аптеки, а достапен е и во дрогериите на Cosmo и dm.

Нарачај го веднаш од удобноста на твојот дом или работа, на телефонскиот број: 02 3218 821 (секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот)

или онлајн на:  https://alfalab.mk/proizvodi/nature-essential-garcinia-cambogia/
Нарачај сега и Nature Essential – Гарсинија Камбоџа ќе го доставиме на твојата домашна адреса со брза пошта!