9 ефтини начини до изглед од „милион долари

Парите не го прават стилот. Ако се уште се сомневате во ова, овие девет совет ќе ве уверат дека за добар изглед не е потребно многу пари.

1

1. НОСЕТЕ ЦРНО 

Бојата која најдобро ги крие знаци на ограничен буџет е црната боја. Таа е решението кога ќе ви недостасуваат пари за сите трендовски бои и шари.

2

2. SPANDEX ВЕ СПАСУВА

Евтините фустани и здолништа обично немаат квалитетни постави, но тие откриваат повеќе од што сакате. За да го спречите ова, купете „спандекс“ шорцеви.

3

3. ЧЕВЛИ ОД ЕКОАНТИЛОПА

Вештачката кожа често не изгледа добро на нозете. Затоа избирајте чевли од екоантилопа, тие оставаат многу подобар впечаток.

4

4. ВРАТЕТЕ ГИ КОПЧИЊАТА

Вистинското копче на вистинско место ќе направи чудо за вашиот изглед. Костумите и сакоата со пластични копчиња ќе изгледаат значително поразлични, ако на нив ставете квалитетни копчиња, на пример, златни со посебни украси.

5

5. НАЈДЕТЕ ДОБАР КРОЈАЧ

Ако поради недостаток на пари, сте купиле облека која по број или крој не ви одговара, спасот е во кројачот, кој за малку пари, може да направи најдобри промени во гардеробата.

6

6. ИЗБЕРЕТЕ ЕДНОСТАВНИ ТОРБИ 

Ако се одлучите за поевтини торби полни со детали, ќе погрешите. Подобар избор ќе направите ако купите торби со помалку украси, хит е торба со мали метални детали.

7

7. ПЕГЛА НА ПАРЕА

Самите знаете дека ниските цени значат и лоши материјали кои брзо се гужваат. Најбрзиот начин брзо да ги средите брчките е пеглата на пареа, која ги отстранува за миг.

8

8. НЕ ГО ЗАБОРАВАЈТЕ ЧЕВЛАРОТ 

Чевлите со високи потпетици задолжително однесете ги на чевлар за да го смени дотрајаниот врв на потпетиците, на тој начин, на чевлите можете да им го „продолжите векот“.

9

9. РЕМЕНОТ Е ВАЖЕН

Кога ќе заштедите пари со купување на евтини палта или јакни, можете да си дозволите да купите малку поскап ремен, кој е далеку поевтин од горе споменатите облеки, кои обично доаѓаат со „проблематични“ ремени. Со вистински ремен вашата јакна или капут ќе изгледаат совршено.