Зошто бавното слабеење е здраво слабеење!?

Асаи бобинката е цвенкастовиолетово овошје што расте на Асаи палмата од амазонската прашума. Плодовите од ова дрво кое може да порасне и над 15 метри, ги користеле бразилските доморотци уште пред илјадници години. Поради извонредно високата хранлива вредност бобинките секојдневно ги користеле за енергија, за лекување од болести и како поддршка во закрепнувањето.

Исто така, можеби малку изненадувачко е што асаи содржи повеќе грама протеини од јајцето, а во комбинација со омега 3,6 и 9 масните киселини, претставува одличен третман за убавината на кожата, косата и ноктите.

Придобивки ОД АСАИ БОБИНКИТЕ:

ЗДРАВО СРЦЕ – слично на црвеното вино, истражувањата откриваат дека асаи бобинките со нивната висока концентрација на антоцијани имаат способност да го намалат нивото на холестеролот во крвта. Исто така, богати се со растителни стероли кои обезбедуваат кардио-заштитни придобивки за нашите клетки со што овозможуваат спречување на згрутчувањето на крвтарелаксирање на крвните садови и подобрување на вкупната циркулација.

СЛАБЕЕЊЕ – познати како суперхрана, асаи бобинките можат да помогнат не само во слабеењето туку и во одржувањето на здравата тежина. Една интересна студија од Националниот институт за слабеење открива дека асаи бобинките имаат способност да ги намалат ефектите од високото ниво на масти во исхраната.

УБАВА КОЖА & ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ – во моментов, многу модерни козметички производи се подготвуваат на база на асаи маслото поради високата концентрација на антиоксидаси. Асаи бобинките содржат 10 пати повеќе антиоксиданси од грозјето и двапати повеќе од боровинките. Со својата содржина е водечки извор на фитохемикалии кои го успоруваат и спречуваат стареењето.

ДИГЕСТИВЕН СИСТЕМ – бобинките имаат докажани детоксификациони капацитети поради големата содржина на диетални влакна.

БОРБА ПРОТИВ РАК – асаи има висока концентрација на витамин Ц и елагична киселина, комбинација која игра важна улога во борбата против ракот. Една студија открива дека полифенолните соединенија кои се наоѓаат во асаи бобинките ја намалува клеточната полиферација на ракот за 56-86%. Асаи не е лек за ракот, но повеќе истражувања ги испитуваат бенефитите за потенцијалната улога во борбата против него.

ЕНЕРГИЈА – поради вкупните здравствени придобивки, асаи бери може да доведе до зголемување на општото ниво на енергија и издржливост, и може да помогне во борбата против исцрпеноста и заморот.

ПРИРОДНА ВИЈАГРА – оваа бобинка исто така, се поврзува со целокупното зголемување на циркулацијата на крвта во организмот, феномен кој е поврзан со зголемувањето на сексуалнот нагон, особено кај мажите.

Наша препорака: Belinea Acai Капсули за слабеење / 60 капсули
е моќна формула чија ефикасност е научно докажана. Делува директно на 4-те најважни фактори за слабеење:

 • Го подобрува и забрзува метаболизмот
 • Ги согорува мастите
 • Ја зголемува енергијата
 • Го намалува апетитот

Belinea  Acai  го намалува апетитот  и потребата за храна на неколку начина.  Телото се снабдува со енергија со што се намалува потреба за храна. Ги смирува нападите на глад бидејќи содржи комплетни протеини со сите амино киселини.
Содржи супстанции кои праќаат информации до мозокот и стомакот дека сте полни со што се намалува апетитот.
САКАТЕ ЗАСЕКОГАШ ДА СЕ ОСЛОБОДИТЕ ОД ВИШОКОТ КИЛОГРАМИ! ТАЈНАТА НА ВИТКАТА ЛИНИЈА СЕ КРИЕ ДЛАБОКО ОД ДОЖДОВНИТЕ АМАЗОНСКИ ШУМИ.
Belinea ACAI e овошје во вид на бобинка и расте на палмино дрво во амазонските шуми. Асаито со своите чудесни хранливи вредности и полезности го обзема целиот свет бидејќи на брз начин ги топи вишокот килограми, го елиминира целулитот и го обликува вашето тело како што отсекогаш посакувавте.

ЕДНОСТАВНО НАЈДОБРА, АСАИ БОБИНКАТА Е НАЈМОЌНОТО СРЕДСТСВО КОЕ:

 • Ги топи килограмите
 • Го подобрува метаболизмот
 • Ја подобрува циркулацијата
 • Природна детоксикација
 • Го намалува апетитот и дава чувство на ситост
 • Ја враќа енергијата и го подобрува имунитетот
 • Чувар на срцето
 • Го подмладува организмот

Belinea ACAI содржи аминокиселини, ензими и есенцијални масни киселини како Омега 3,6 и 9 кои се благодет за здравјето на нашиот организам. Тие ги забрзуваат метаболичките процеси со што побрзо се согоруваат наталожените масни наслаги, а со тоа се намалуваат килограмите.
Belinea ACAI е богато со диететски влакна потребни за здрав систем за варење . Внесувањето на диететски влакна во исхраната помага да се елиминираат токсините и лошите масти од храната многу полесно и побрзо со што го спречуваат телото да ги складира и да ги претвори во несакани масни наслаги на нашето тело.
Belinea ACAI е богатство од антиоксиданти, витамини, есенцијални масни киселини кои го подмладува организмот, го чуваат срцето, го намалуваат холестеролот и ја подмладуваат кожата.

Овој производ можете да го набавите во аптеките на Еурофарм, Зегин, Галениум, Виола, Бети и сите подобро снабдени аптеки и во дрогериите на dm.
или онлајн
https://alfalab.mk/proizvodi/acai
или на телефонскиот број (02) 3218-821
(Секој работен ден од 8:30 до 15:30 часот)
Достава до вашата домашна адреса