Заборавете на болките во зглобовите & брчките на лицето со дневна доза КОЛАГЕН

Што е колаген?
Повеќе од 80 проценти од нашата кожа е создадена од колаген. Колагенот е компонента, неверојатно важен протеин кој ја гради структурата на кожата и со текот на годините може да почне да се намалува. Овој пад на колагенот резултира со брчки, груба кожа и фини линии. Колагенот има бројни придобивки за здравјето на зглобовите, за затегнување и подмладување на кожата.

За што помага колагенот?
Колаген за здрави и цврсти коски и зглобови
Многу луѓе страдаат од болки во коските и зглобовите, а причините за тоа се најразлични. Кога станува збор за здравјето на коските и зглобовите, глукозамин и хондроитин се два најчести додатоци на исхрана кои се комбинираат за ослободување од болки во зглобовите. Но многу од нас не знаат дека колагенот, освен што изобилува со многу придобивки за зацврстување и затегнување на кожата,  помага и за одржување на здравјето на зглобовите.

Неповторлива понуда на Vitamin C Serum за 590 ден. + Подарок CLINOX

ЗА ДА НАПРАВИТЕ НАРАЧКА КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Колагенот е структурата на целото тело. Toа е најзастапениот протеин во човековото тело, кој има клучна улога за еластичност и издржливост на сврзното ткиво, како што се ‘рскавицата, коските, тетивите и лигаментите.
Колагенот го стимулира растот на ‘рскавицата. ‘Рскавицата е цврста и го обвива крајот на коските во зглобовите. Со текот на времето, ‘рскавицата се аби поради стареење и постојано движење, постојана физичка активност. Како резултат на тоа, тетивите и лигаментите се истегнуваат,  а коските одат едни преку други, предизвикувајќи болка. Колагенот обезбедува поддршка за раст и поправка на ткивото на ‘рскавицата и помага за ублажување на воспаленија и болки во зглобовите.
Колагенот ги подмачкува ослабените зглобови. Колагенот е клучна активна состојка за обезбедување удобност, флексибилност и подвижност. Ова е особено корисно ако чувствувате непријатност и болка, или страдате од артритис.
Колаген за здрава, мазна и затегната кожа
Со текот на годините, особено после 25 години, телото почнува да произведува сѐ помалку и помалку колаген. Кога нивоата на колаген во нашата кожа опаѓаат, кожата почнува да виси, да се појавуваат брчки и да огрубува. И покрај здравата храна, редовната физичка активност, живот без пороци, некои работи не можат да се стопираат. Некои го нарекуваат врвен производ против стареење, колагенот навистина помага за поздрава и помлада кожа со тоа што:

Ги регенерира клетките на кожата;
Ја подобрув еластичноста;
Ги регулира нивоата на влажност на кожата;
Ја прави кожата мазна и еластична;

Зошто да изберете морски колаген?
Морскиот колаген се разликува од сите други типови колаген и овој е најзастапен во нашето тело. Клучна компонента е за кожата, коските, зглобовите, забите, мускулите, тетивите и лигаментите. Морскиот колаген се состои од кожата на рибите и тоа е она што го издвојува од другите 40 типови колаген.

Морскиот колаген е биоразградлив
Една од придобивките од морскиот колаген е неговата одлична апсорпција и биоразградливост.  Морскиот колаген се состои од честички со најмала големина и најмала молекуларна тежина од сите колагенски типови, што овозможува полесно да помине низ цревниот ѕид во крвотокот за да обезбеди поголеми придобивки за целиот организам. Морскиот колаген се апсорбира до 1,5 пати поефикасно од другите видови на колаген, што го прави еден од најдобрите и ефективни колагени.

Морскиот колаген е богат со амино киселини глицин и пролин
Уште една многу важна придобивка од овој колаген е тоа што обезбедува 8 од 9 есенцијални амино киселини, вклучувајќи значителни количества на глицин и пролин кои извршуваат важни функции во телото. Глицин е сеопфатна амино киселина која промовира градење на мускулна маса, влијае на централниот нервен систем за да се спречи формирање на чир на желудникот, има антиинфламаторни и антиоксидантни својства и ја подобрува толеранцијата на гликоза за заштита од дијабетес. Пролинот е важен за стимулирање на синтезата на колаген и дејствува како антиоксиданс со чистење на слободните радикали за да се спречи оштетувањето на клетките.

Наша препорака: Dr.Viton – Collagen + C / 5 парчиња по 10 мл.
Колагенот е структурата на целото тело. Најзастапениот протеин во човековото тело е колагенот. Toj обезбедува структурна поддршка на кожата, со што и дава младешки изглед, еластичност и ја спречува (одложува) појавата на брчки. Dr. Viton – Collagen + C  ги регенерира клетките на кожата, ја подобрува еластичноста ги регулира нивоата на влажност на кожата, а тоа ја прави кожата мазна и еластична.
Dr. Viton – Collagen + C и помага на кожата да ја задржи својата еластичност. Како што старееме, колагенот има тенденција да се намали, а тоа ја намалува еластичноста на кожата, што резултира со брчки, груба и сува кожа, старечки дамки и флеки.
Dr. Viton – Collagen + C го намалува целулитот и стриите. Кога кожата ја губи еластичноста како резултат на намален колаген, има уште еден несакан ефект: видлив целулит кожа како кора од портокал. Подобрувањето на еластичноста на кожата со колаген помага да се намали целулитот и кожата да стане посјајна и помазна.Со текот на времето, ‘рскавицата се троши поради стареење, постојано движење и постојана физичка активност.  Колагенот обезбедува поддршка за раст и регенeрирање на на ткивото на ‘рскавицата и помага за ублажување на воспаленија и болките во зглобовите. Dr. Viton – Collagen + C ги подмачкува ослабените зглобови и ја подобрува удобностa, флексибилностa и подвижноста.
– Го забавува процесот на стареење
– Ги измазнува брчките
– Ја одржува еластичноста на кожата
– Длабински ја хидрира кожата
– Ја регенерира кожата
– Го намалува целулитот
– Ги штити и регенерира зглобовите

Дневна доза – Се пие 1 ампула на ден
Направете брза онлајн нарачка: https://alfalab.mk/proizvodi/collagen
Нарачки на телефон: (02) 3218-821
Бесплатна достава за сметка над 900 ден. Редовна цена 50 денари.