Витамин Ц серум – сојузник на младешки изглед и здрава кожа

Екстремните временски услови, суровите УВ зраци и загадувањето имаат тенденција да ја уништуваат кожата, а особено на лицето, како најизложен и најнежен дел од телото.

Во текот на годините се појавува хиперпигментација, неизедначен тен и црвенило. Тука, вистинската рутинска нега и хранливи материи играат важна улога. Витаминот Ц  серумот е суштинска козметичка состојка за кожата.

Витамин Ц серумот од др. Витон ги намалува линиите, брчките, подочниците и ја намалува промената на бојата на кожата, давајќи и нежен и сјаен изглед. Ја зацврстува кожата и ја отстранува оштетената кожа.

Витамин Ц серум од др. Витон стимулира производство на колаген правејќи ја кожата нежна, сјајна и светла. Помага при изедначување на тонот на кожата и се нанесува на целото лице, вратот и на кои било други проблематични предели кај очите, челото, усните и вратот.

Нашиот серум ја штити кожата од надворешни загадувања и штетните УВ зраци. Длабински се апсорбира во кожата и го намалува волуменот на брчките, поради што резултатите се многу брзи и ефикасни.

Повторно уживајте во младешки изглед и бидете горди на вашата сјајна и мека кожа.  Безбеден е за сите видови кожа.

Состојки:

хијалуронска киселина – молекулите на хијалуронската киселина се главните состојки на материјалот за полнење кој се наоѓа меѓу клетките на кожата (средината на врзивното ткиво), а намалувањето на оваа киселина значи губење на нејзиниот волумен. Токму ова е моментот кога се појавуваат брчки;

колаген – неговата основна улога е создавање на структурата на клетките, ткивата и органите. Кога не би имале колаген, нашето тело буквално би се распаднало. Колаген е 75% од нашата кожа, па со тоа, мазна, полна и младешка кожа е одраз на присуство на здрав колаген;

масло од јојоба – ова масло претставува активен – длабински чистач на масните порите, со оглед на тоа што го регулира производството на себум (маслото на човековата кожа). Кожата ја прави поеластична и влажна;

витамин Е – претставува природен антиоксиданс и го спречува дејството на слободните радикали, а со тоа и предвременото стареење;

ферулична киселина – корисна за метаболизмот, како и за целокупната антиоксидантна активност на организмот;

Dr. Viton Vitamin C Serum  можеш да го купиш во аптеките на  Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

можеш да го нарачаш онлајн на https://alfalab.mk/proizvodi/vitamin-c-serum/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот )

Dr. Viton Vitamin C Serum ќе ти го доставиме на твојата домашна адреса со брза пошта!