Вечно млада и сјајна кожа

Екстремните временски услови, суровите УВ зраци и загадувањето имаат тенденција да ја уништуваат кожата, а особено на лицето, како најизложен и најнежен дел од телото. Во текот на годините се појавува хиперпигментација, неизедначен тен и црвенило. Тука, вистинската рутинска нега и хранливи материи играат важна улога. Витаминот Ц  е суштинска козметичка состојка за кожата. Покрај многубројните придобивки од ова чудо на природата, ќе наведеме некои од најважните.

Ја штити кожата од сонце и штетните сончеви зраци

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Витаминот Ц ја штити кожата од сонце, слободни радикали и штетни ефекти кои предвреме ја стареат кожата. Моќниот извор на антиоксиданти придонесува за здрава, светла и кожа која зрачи.

Природен „чистач“ на подочниците

Серумот од витамин Ц ги спречува и темните подочници. Витаминот Ц овозможува изедначување на кожата и го заздравува пределот околу очите. Уморниот изглед повеќе не е Ваша одлика, сега уживајте во помлад и енергичен изглед.

Помлада и посјајна кожа

Со серум од витамин Ц единствено што добивате е помлада и блескава кожа. Знаците на стареење исчезнуваат и кожата останува затегната.

Го намалува воспалението и обезбојувањето на кожата

Редовната употреба на витамин Ц  го намалува воспалението на кожата. Овој серум е одличен за луѓето кои често се будат со воспалена или  црвена кожа. Со неколку капки од серумот се будите со прекрасна кожа. Со витамн Ц се постигнува изедначен  и поздрав тен.

Производство на колаген

Пропаста на постоењето на секоја жена се брчките. Но, наместо да се впуштат во бездната на стареењето, редовната употреба на витамин Ц производи се бори против нив со неговите концентрирани нивоа на антиоксиданси, што помага да се зголеми производството на колаген, со што се постигнува пополнување на несаканите линии и брчки. Младешки изглед без скапи и ризични операции.

Густа, сјајна коса без првут

Витамин Ц серумот има одлични придобивки за косата.  Поради, проблемите со првут стануваат минато.  антивирусните својства. Серумот се применува на скалпот.  Редовната употреба на витамин Ц придонесува и за појака и погуста коса.

Го забрзува лечењето на изгорениците

Конечно, покрај заштитата на вашата кожа од оштетување од сонцето, витаминот Ц исто така може да биде ефикасен во помагањето да се забрза заздравувањето на изгорениците. Црвенилото стивнува, чешањето и другите симптоми поврзани со изгореници.

Ја подобрува хидрацијата и влажноста на кожата

Ако страдате од сува кожа, витаминот Ц е неопходен. Со серумот на витамин Ц, можете да уживате во високата концентрација на витамини, што на вашето тело навистина им е потребно за подобрување на влажноста и целокупната хидратација.

Великодушната доза на сончање која е потребна секому понекогаш завршува и со темни дамки и флеки. Серумот витамин Ц е решение за сите проблеми поврзани со кожата и косата. И, тоа не е единствениот начин на кој витаминот Ц отстранува темни дамки од кожата. Поради неговите антиоксидантни својства, витаминот Ц помага при процесот на регенерација на кожата, што му помага на Вашето тело да ги поправи оштетените клетки на кожата и да произведува нови. Витаминот Ц всушност содржи својство кое го спречува производството на меланин во вашата кожа, што значи дека темните дамки се минато.