Три тајни за – 3 килограми без диета

Задолжително на вашето дневно мени. Суплементи од моќната артичока, една чаша коктел од цеден сок од лимот и грејпфрут.

Артичоки

Артичоките помагаат при детоксикација на црниот дроб, имаат ниска калориска вредност, и содржат супстанци кои го намалуваат нивото на холестеролот.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Лимон

Познато е дека доколку се пие свежо цеден лимонов сок, телото се снабдува со преку 30 детокс-супстанции, меѓу кои е пектинот, кој спаѓа во растворливи влакна кои помагаат во одржување на нормалната телесна тежина.

Грејпфрут

Грејпфрутот е потентен природен детоксификатор на организмот, поради тоа што забрзано ги отстранува одредени лекови и супстанции кои се внесуваат во организмот. Црвениот грејпфрут содржи ликопен, кој е антиоксидант и кој придонесува за почиста кожа.

Продажни места на производите на NATURE ESSENTIAL:

  • Во сите аптеки на ЕУРОФАРМ
  • Во сите КОСМО – ТИНЕКС ДРОГЕРИИ
  • Во сите ДМ маркети/дрогерии
  • Во сите продавници на МАРВИК  – ЗДРАВА ХРАНА и во сите подобро снабдени аптеки низ  Македонија.

Производите на NATURE ESSENTIAL може да ги нарачате на телефонскиот број 02 3218 821 и истите да ви бидат доставени на Вашата домашна адреса за најдоцна 48 часа.