До совршен бразилски задник со вежбите на Александра Амбросио

32-годишната мајка на две деца и модел на Викторија Сикрет е „сопственичка“ на едно од најубавите тела на модните писти.  Како успева да остане во топ- форма?

alesandra 1Освен строго контролираната исхрана без маснотии и внес на најмногу 1.600 калории дневно, Амбросио ја практикува вежбата наречена Бразилско подигнување на задникот. Вежба секојдневно по час и половина, а во тоа и помага бразилскиот личен тренер Ландро Карваљо.

Вежбата активира три вида на мускули во пределот на колковите и задникот, така тие стануваат цврсти а дополнително се постигнува и визуелно издолжување на нозете.

Во видеото ќе видите некои од вежбите на Амброзио. Па, пробајте и вие.