Коктел од камилица и лимон кој ги топи масните наслаги на стомакот и бедрата

Ви преставуваме еден моќен коктел кој ќе Ви ги намали килограмите, а особено ќе ги намали наталожените масни наслаги на критичните регии околку стомакот и бедрата.

Камилица и лимон за слабеење

Навечер треба да земете една помала тегла и ставете во неа една полна лажица цвет од камилица и две парчиња лимон. Ова прелијте го со половина чаша зовриена вода. Теглата веднаш затворете ја и ставете ја во волнен шал. Наутро процедете ја течноста и пијте во мали голтки, пред јадење во шест мали порции.