Сите домаќинките „полудеа” по оваа торта: Која се прави за пет минути!

Сите домаќинки постојано пронаоѓаат нови рецепти и се трудат да направат вкусни јадења, но најчесто немаат време. Кога ќе се најават гости, а особено во период како овој, новогодишниот, потребно е нешто што е брзо, ефтино и вкусно. Затоа, ние ви нудиме торта за која не ви треба печење, а се прави за пет минути.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

10 крем бананчиња

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

1/2 кг ресани

1/2 кг хопла

Ресаните и крем бананчињата се сецкаат.

Хоплата се мати и кога ќе се згусни, поголемиот дел се меша со бананчињата и ресаните.

Се прави форма по желба и се премачкува со остатокот од хоплата.

Па така, имате вкусен десерт за пет минути. Нема да зажалите!