Што ќе изберете?!

Да треба да одите на патување…кој би бил вашиот избор? Кој пат го бирате?

Еве како функционира квизот: Изберете дестинација за патување една од живописните опции погоре, а потоа скролнете надолу за да видите што вашата дестинација за патување открива за вашата личност и иднина!

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Стратешки тип
Вие сте реалист кој ја вреднува стратегијата исто колку што вреднувате други важни работи во животот, како луѓето во вашиот живот или успех во работата. Краток одмор во еден убав ресторан ќе биде одличен, но разбирате дека животот не е за минливи добивки. Овој мал издигнувач ќе обезбеди најубав пат за остатокот од возењето напред – и, за возврат, ќе ве освои со пофалби и благодарност кон своето семејство и пријатели. Вие може да бидете тврдоглаво ориентирани кон целта, но вашите цели се секогаш остварливи, реални и корисни за секого во вашата социјална мрежа. Вие сте исто така надарени при читањето мисли на другите, што природно значи дека добро влијаете на другите за да ги постигнете своите цели.

Вашата иднина има големо ветување. Само бидете внимателни со кого и на кого ги кажувате своите планови.

Мотиватор
Вие сте природен лидер и страстен мотивациски говорник. Имате оптимистички, идеалистички став и можете да бидете спонтани, иако не се плашите да признаете кога вашите планови одат во погрешна насока. На крајот на краиштата, животот не е за добивање на деталите точно и прецизно секогаш, туку за инспирација и помагање едни на други за постигнување на цели кои можеби изгледаат невозможни, како оваа прекрасна планина под ѕвездите. Фотографијата не покажува патека до овие планини, но може да има пат само надвор од рамката, за сите што знаете.

Вие може да бидете сигурни, лукавост и способност секогаш користи,  но вашата намера не е да ги заплашите вашите колеги. Треба да бидете во можност да најдете успех на лидерски позиции во работата и животот.

Перфекционист
Вие сте отворен ум идеалист, но вие никогаш не би ги занемариле фактите кога станува збор за преземање ризици. Да, возењето со брод може да биде опасно или осамено. Но, повторно, вашиот брод веројатно е доволно голем за да ги собере вашите пријатели, семејство и туристички водич, исто како што крстарењето со бродови пред вас.

Вие сте авантуристички дух, но внимателни; независни, и длабоко се грижите за другите. Разновиден лидер и тимски играч, имате способност за пресметување на ризици, правите повеќе работи истовремено. Со тоа што ќе си дадете простор за дишење, ќе бидете во можност да постигнете успех во работењето и врската без да се изгорите од малите неуспеси на патот.

Специјалист
Имате практичен, прагматичен пристап кон животот. Како резултат на тоа, сте многу вешти во приоритизирањето на вашето време и напор за да одговарате на вашите потреби. Вие сте одлични во пополнувањето на празнини, без разлика дали тоа вклучува измислена грешка или развивање нова вештина (т.е. само вистинска вештина) за да го управувате со вашиот живот или кариера во насока која ја посакувате. Тоа е само едноставна математика: од сите живописни одморчиња, овој избор е најлесниот, најкратката и најпрестижната патека до добра награда. Ќе ги натопиш нозете на прекрасна плажа на зајдисонце…

Имате природен талент за прецизно да ги идентификувате и да ги измените вашите слабости и сакате да ги зајакнете силните страни додека не станете најдобри. Зошто да ги умеете сите занаети, кога можете да бидете господар на еден (или неколку)? Веројатно сте веќе успешни во полето по ваш избор или на вашиот начин на разбивање на успех – но обидете се да излезете од вашата зона на удобност и да пробате нешто ново. Се во свое време…

Критичар
Вие сте љубопитен, посветен реалист и прониклив научник – секој го знае тоа. Можеби ја избравте оваа фотографија, едноставно затоа што имате милион прашања во врска со тоа: Дали таа магла, облак или смог го покрива мостот? Дали е тоа рано наутро или вечер? Дали е тоа мостот Голден Гејт, или сличен црвен мост што се протега над друг град надвор од Северна Америка?

Имате жед за знаење, било во избраното поле или за случајни мелодии. Но, без оглед на вашата одлука, бидете сигурни дека ќе оставите настрана време за да имате малку студ, опуштена забава со луѓето што ги сакате, еднаш на време, наместо да имате провокативни дебати за денешната политика во вашата глава.

Визионер
Вие сте имагинативна личност, и напорно работите за да ги остварите вашите креативни соништа. Вие сте храбар донесувач на одлуки кој не се плаши од преземање големи ризици, а вашата импресивна работна етика гарантира дека сте често успешни во вашите напори. Одмор на Медитеранот? Зошто да не? Пред тоа имате здодевни соништа, а вашето детално планирање ви обезбеди нешто од вашите напори, ако не и вашите примарни цели. Спектакуларното, отворено море е исто толку голем колку и вашиот потенцијал.

Вие сте интуитивен мислител, и давате се од себе, најдоброто за секој проект на кој работите. Можеби дури ќе завршите со премногу работа и гризете повеќе отколку што можете да џвакате во обид да ги исполните вашите цели. Само не заборавајте да успорите некој пат по некое време и да се дружите, да ги вклучите вашите партнери и семејството во вашите неверојатни планови. Тие можат да бидат среќни да ви помогнат, ако ги пуштите.

Филозоф
Вие сте длабоко интроспективен мислител и не се плашите да ги признавате и да ги предизвикувате своите најдлабоки пропусти во процесот да станете подобра верзија од вас. Вие разбирате дека најинспиративните, длабоки и убави искуства во животот доаѓаат од патувањето, а не дестинацијата – и сите нејзини предизвикувачки, неочекувани свртувања, слично на овој импресивен пат низ маглата, пошумена планина.

Генерално, вие сте интуитивен, реален набљудувач и внимателен аналитичар кој двапати ја проверува секоја пресметка. Само не заборавајте да ги споделувате своите наоди со колегите од работа почесто – и да ги објасните своите мисли јасно, чекор-по-чекор. Сите ние сакаме да имаме корист од вашата логика и мудрост, но не сме во вашата глава!

Архитект
Вие сте инвентивна личност – и имате креативнен ум со кој можете да ги споите сите кон сеопфатна целина. Иако не сте секогаш писател или продуцент на вашата работа, имате око за насочување, уредување, проверка на фактите, тон и конзистентност што ве прави непроценлив член во која било работа или студиска околина. А зафатен крајбрежен град полн со луѓе, природа и архитектура од сите видови и култури е токму онаму каде што би сакале да престанете да го забавувате вашиот иновативен ум.

Сакате да работите со сложени, апстрактни концепти, понекогаш до точка кога не добивате многу од се она што е направено. За секоја страница на пишување или домашна работа, веројатно имате пет страници со груби белешки и мисли. Внимавајте каде да го употребите вашиот имагинативен и нервен ум и не заборавајте да ги запишете сите твои идеи!

Кој е вашиот избор?