Сакаш живот без брчки – тогаш Dr. Viton Collagen + C е за тебе!

Дали сакаш да ги свртиш стрелките на часовникот, барем кога се работи за изгледот на твојата кожа?

Сакаш ли да се чувствуваш и да изгледаш помладо, и никој да не може да го погоди датумот на твоето раѓање, а ти наместо да се вознемируваш, конечно да почнеш да го доживуваш само како бројка?

Тогаш време е во својата beauty рутина, и ти да го вклучиш Dr. Viton Collagen + C!

Dr. Viton Collagen + C, додаток во исхраната со врвен квалитет, секоја ампула содржи 500мг морски колаген во комбинација со витамин Ц.

Колагенот е протеин кој природно се создава во телото на секој човек, но неговото создавање се намалува како што старееме.

Затоа ако не сакаш да почне да ти недостасува колаген и тоа да се одрази негативно и врз твојот надворешен изглед, не чекај и уште сега надополни ја својата исхрана!

Надополнувањето на редовната исхрана со колаген воопшто не е тешко, затоа што се што треба да направиш е секој ден да испиеш само една ампула од Dr. Viton Collagen + C!

Колагенот е неопходен е за цврста и еластична кожа, за нејзин здрав и младешки изглед, но исто така е потребен и за подвижни зглобови, здрави коски и мускули, силни лигаменти и тетиви, сјајна коса и здрави нокти.

Колагенот ја зголемува еластичноста на кожата и на крвните садови, го забрзува зараснувањето на раните, и докажано е и дека помага за намалување на стриите и на целулитот. Колагенот и дава на кожата сила и издржливост, допринесува за убавиот и свеж изглед.

Витаминот Ц е витамин кој е неопходен за создавање на колаген во телото, освен тоа тој е силен антиоксиданс кој ги заштитува клетките од оштетување и предвремено стареење кое е последица на оксидативниот стрес.

Со редовна употреба на  Dr. Viton Collagen + C, ти гарантирано ќе го зголемиш нивото на колаген во телото, и ќе постигнеш успешен anti-age ефект, кој ќе биде видлив преку намалувањето на брчките на твоето лице.

Dr. Viton Collagen + C докажано:

  • Го забавува процесот на стареење
  • Ги измазнува брчките
  • Ја одржува еластичноста на кожата
  • Длабински ја хидрира кожата
  • Ја регенерира кожата
  • Го намалува целулитот

Времето си минува и затоа нема што да чекаш, пробај го уште сега Dr. Viton Collagen + C и навикни се да живееш без брчки!

Dr. Viton Collagen + C можеш да го набавиш многу лесно, ако не сакаш не мораш дури ни да го напуштиш својот дом!

Dr. Viton – Collagen + C можете да го набавите во аптеките на: Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети … во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Тинекс и во сите подобро снабдени аптеки.

Dr. Viton – Collagen + C можете да го нарачате онлајн
https://alfalab.mk/proizvodi/collagen

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
*(Достава до домашна адреса со брза пошта)