Решение ако имаш обичај да се прејадуваш за празниците

Имаш обичај, како и повеќето луѓе да си дадеш одишка и за празниците да уживаш во храната повеќе од дозволеното? Се прејадуваш, знаеш дека тоа не е добро, ама си велиш “добро де, само овие неколку дена, па ќе се вратам на старо“. Калориите растат, вишокот се таложи, по неколкуте празнични денови, вагата те фрла во очај. Прејадувањето и не било така безгрижно, потежок си некој килограм плус, а добро знаеш дека за да ги симнеш ќе треба “добро да се испотиш“.

Но, можеш да уживаш во празничната трпеза и без да стравуваш дека ќе се здебелиш.

Се што ти треба се две капсули конјугирана линоленска киселина на Dr. Viton – CLA
и телото наместо да ги таложи калориите и вишокот масти, ќе ги искористи за правилно функционирање и ќе ги складира како енергија за организмот.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Што ти се случува во телото кога ќе се прејадеш?

Кога внесуваш храна повеќе отколку што ти е навикнато телото, стомакот се растегнува за направи место за тој “царски“ оброк. Доаѓа до надуеност, гасови, мачнина и желба за повеќе и повеќе храна.
Конјугираната линоленска киселина помага внесените масти да се претворат во енергија и истите да не се таложат и акумулираат и да создадат нови масни наслаги во телото. Ќе помогне да се задржат потребни хранливи состојки, а вишокот да се искористи како енергија.

Поради своето антиоксидантно дејство, конјугираната линоленска киселина во Dr. Viton – CLA нема да дозволи штетните материи и токсини да го нарушат функционирањето на клетките, туку ќе го поддржи нивниот механизам здраво и балансирано да работи.

Dr. Viton – CLA, односно конјугирната линоленска киселина во неа е посебна омега-6 масна киселина која се смета за најпознато и докажано средство за слабеење.

Уживај во празниците, без страв дека “ќе качиш некое кило“. По главниот оброк (еднаш во денот) испиј две капсули Dr. Viton – CLA и можеш да “качиш“ само на енергија!

 

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. Или нарачајте ONLINE  https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-cla/