Ова ке го зајакне имунитетот на целото ваше семејство

Барате нешто што ќе го зајакне имунитетот на целото ваше семејство во овие моменти. Барете нешто кое ги содржи сите неоходни, витамини, минерали и фитонутриенти кои му се потребни на вашиот имунитет.

Спирулина San Sebastian е моќна алга со повеќе од 100 хранливи вредности и е прогласена за суперхрана. Спирулината содржи 60% протеини, 13% есенцијални минерали како калциум, магнезиум, натриум, калиум, фосфор, цинк и железо, како и цела група витамини и антиоксиданти.

Супер здрав, супер хранлива и супер заштита за целото семејство која го штити од сезонските вируси и настинки. Спирулина е тоа што ви треба вам и на вашето семејство за да го заштитите имунитетот на сите дома од најмали до најголеми.

SPIRULINA SAN SEBASTIAN е ЗАДОЛЖИТЕЛНА во овој период бидејќи е:

• Богата е со протеини кои ја подобруваат функцијата на организмот
• Го зајакнува имунитетот благодарение на изобилието витамини
• Го штити вашето здравје со помош многуте минерали
• Ќе ве одржи свежи во текот на целиот ден
• Ќе ве заштити од вируси и настинки
• Ќе ви даде енергија за текот на целиот ден


Пробај уште денес! 
Нарачај Spirulina San Sebastian онлајн: https://alfalab.mk/proizvodi/san-sebastian-spirulina/
Продажни места:
Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.
Нарачки на телефон: (02) 3218-821
Секој работен ден од 8:30 до 15:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)