Отстранете го уморот од лицето

Ноќното излегување остава траги на вашето лице, но таа исцрпеност може да се сокрие. Дознајте кои производи можат да ви помогнат да ја вратите енергијата и свежината на вашето лице.

Појадувајте и пијте многу вода

Најдобро ќе биде пред спиење да испиете две чаши вода, а денот да го започнете со една чаша топла вода во која ќе додадете неколку капки сок од лимон. Настојувајте во текот на денот да пиете повеќе течности и задолжително да појадувате. Важно е да појадувате нешто лесно како што се: снегулки, овошје, крекери.

Јадете супа

Ручекот исто така треба да биде лесен, а супата не смеете да ја прескокнете. Таа ќе го смири желудникот и ќе ја спречи дехидрацијата. Нешто поконкретно изедете за вчера, но избегнувајте ја мрсната и пржена храна.

Овошје и пробиотици

Потребна ви е храна богата со хранливи материи и пробиотици.

Овошјето и овошните сокови се одличен избор, бидејќи ќе ја спречат дехидрацијата, а ќе ви дадат доволно витамини и минерали. Јогуртот богат со пробиотици исто така е одличен избор.