Остеопорозата се влошува, а ти секојдневно земаш калциум… Каде грешиш?!

Ти дијагностицираа остеопороза, твоите коски ја губат густината, а тоа ги прави кршливи и несигурни. Остеопорозата е тивка болест, а жените се најзагрозени.

Земаш калциум секојдневно како додаток во исхрана но нема подобрување, напротив резултатите од дензитометрија се исти или влошени, а твоите коски и понатаму продолжуваат да ја губат цврстината и густината.

Секој погрешен чекор или пак благ пад може да биде сериозна скршеница која пропратена со дијагноза остеопороза заздравувањето ќе биде потешко од вообичаеното.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Калциумот е многу важен во борбата против остеопорозата, но самостојно неможе да го даде комплетно својот бенефит.

За калциумот да стигне до вашите коски потребно му е Магнезиум, Витамин Д3, Цинк, а сите тие делуваат единство кога се сплотени од витаминот К2 и делуваат директно на структурата на самите коски.

Доколку дозирате само калциум, не им помагате на коските, туку само правите штета на артериите и ги запушувате.

Доколку Калциумот ја нема поддршката од овие минерали и витамини тој ќе направи повеќе штета отколку корист за вашето здравје.

Затоа фрлете го обичниот калциум и одберете природен витаминско-минерален коктел во борбата со остеопорозата. Одберете Dr. Viton K2 Komplex.


К2 Комплексот на Dr. Viton содржи витамин К2, новооткриен супер витамин кој ги воодушевува научниците и докторите ширум светот. К2 е витамин од огромна важност и од суштинско значење за здравјето на луѓето. Формулата е збогатена со лесно впивливи Органски Калциум (добиен од морска трева), Витамин Д3, Магнезиум и Цинк.

Dr. Viton K2 Komplex:

  • Ги зајакнува коските и забите;
  • Драстично го намалува ризикот од остеопороза;
  • Го намалува ризикот од срцеви заболувања до 50%;
  • Одржува здраво срце и крвни садови;
  • Спречува артериосклероза;
  • Помага при проширени вени;
  • Ја подобрува функцијата на мозокот и нервниот систем;
  • Го подмладува телото и го забавува стареењето;
  • Ги намалува брчките и ја прави кожата поластична;
  • Помага при дијабетес

Dr. Viton K2 Komplex можете да го нарачате онлајн: https://alfalab.mk/proizvodi/k2-komplex/

Dr. Viton K2 Komplex може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)