Не менувај го партнерот смени го само лукот!

НОВО! Dr. Viton – Alizinферментиран црн лук, без мирис и со поголемо лековито дејство, сега достапен и кај нас!

Семоќниот ферментиран црн лук конечно е достапен и кај нас, благодарение на брендот Dr.Viton, кој својата палета на производи ја збогати со уште еден природен додаток во исхраната, познат под името Dr. Viton Alizin!

Dr.Viton Alizin, доаѓа во пакување од 30 софт гел капсули, кои се лесни за употреба, и немаат непријатен мирис и вкус!

Активната компонента во овој прозвод е ферментираниот црн лук, за кој со многу научни студии е докажано дека има позитивно и многу посилно дејство од свежиот лук, и може да биде одличен додаток во исхраната за секој човек!

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Црниот или ферментиран лук, е производ кој се добива од свежиот лук  (Allium sativum L.) кој е подложен на процес на ферментација кој се одвива на контролирана и висока температура (60–90°C) и висок процент на влажност на воздухот(80–90%). При овој процес се намалува нивото на алицин, а со тоа исчезнува и непријатниот мирис на лук, но истовремено значително се зголемува нивото на антиоксидансите.

Ферментираниот црн лук има многу високо ниво на антиоксиданси и уникатни антиоксидансни својства,богат е со амино киселини.

Се смета дека со редовна употреба,екстрактот од црн лук,може да го заштити нашиот организам и од најтешките заболувања!

Постојат научни студии кои докажуваат дека екстрактот од ферментиран лук има антиканцерогено дејство, при различни видови на рак, а особено при рак на желудникот и на дебелото црево.

Придобивките од користењето на ферментиран лук во исхраната се многубројни, и до сега не се забележани несакни дејства.

Во Азија ваквиот лук се користи секојдневно во приготвувањето на најразличните вкусни јадења, а кај нас за среќа сега е достапен и во форма на софтгел капсули познати под името Dr.Viton Alizin!

Биоактивните состојки присатни во ферментираниот црн лук – Dr.Viton Alizin имаат:

 • Силно антиоксидантно дејство
 • Силно антиканцерогено дејство
 • Силно антимикробно дејство
 • Антидијабетско дејство и ги спречуваат компликациите од дијабетот
 • Допринесуваат за нормална функција на имуниот систем
 • Го нормализираат нивото на холестеролот
 • Ја помагаат работата на црниот дроб
 • Го нормализираат крвниот притисок
 • Помагаат при алергиски и респираторни болести
 • Ја намалуваат прекумерната телeсна тежина
 • Го одржуваат здравјето на срцето и крвните садови

Dr.Viton Alizin, ферментиран црн лук сега е достапен и  во аптекитe на: Зегин, Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex

СЕГА можеш да го нарачаш и онлајн на: https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-alizin/

alizin

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 ( Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот )

НАРАЧАЈ ВЕДНАШ и Dr.Viton Alizin може да го доставиме уште сега на твојата домашна адреса со брза пошта!