Најлесниот начин до бронзен тен ова лето

БРОНЗАН БИО капките се дизајнирани со цел да го трансформираат омилениот крем, серум или лосион во персонализирана формула за само-потемнување, и да овозможат брзо и лесно добивање на заводлив бронзен тен без изложување на сонце.

БРОНЗАН БИО капките се супер лесни за употреба: преку изборот на бројот на додадени капки (4 -12) во омилениот козметички продукт, непосредно пред нанесувањето на телото, се избира длабочината на тенот.

Повеќе капки – потемен тен

Капките се мешаат со саканата количина на крем, серум или лосион во дланката, со кружни движења се нанесуваат рамномерно на телото, за неверојатен природен изглед и заводлив бронзен тен потребно е да поминат само 3-4 часа од нанесувањето.

БРОНЗАН БИО капките се инспирирани од природата, содржат 98,9% природни состојки, од кои 72% се со органско потекло.  Патентираниот подмладувачки фито-комплекс со органски екстракти од калинка, асаи, хлорела, гоџи, монк пепер фрут и зелен чај, успешно ја ревитализира и освежува кожата.

Со редовна употреба на БРОНЗАН БИО капките вашата кожа секогаш ќе изгледа блескава и здрава, совршено потемнета и неодоливо заводлива!

НАПОМЕНА: БРОНЗАН БИО КАПКИТЕ се само за надворешна употреба, не треба да се користат на оштетена или иритирана кожа, советуваме 24 часа порано да се направи алергиски ‘patch’ тест на мал дел на кожата.

При изложување на сонце неопходно е секогаш да нанесете крем со соодветна УВ заштита!  

БРОНЗАН БИО КАПКИ

  • За прекрасен златно-бронзен тен без изложување на сонце!
  • За рамномерен тен без линии, флеки и мозолчиња
  • За претворање на омилениот крем, серум или лосион во персонализирана само-потемнувачка формула
  • Интензитетот на тенот се прилагодува преку бројот на додадени капки – повеќе капки потемен тен
  • Кожата потемнува за 3-4 часа, одлични за употреба преку ноќ
  • Со патентиран органски фито-комплекс за нега и ревитализирање на кожата 
  • Соодветни за сите типови на кожа
  • Без сулфати и парабени

Состојки: Вода, Меланин, екстракт од калинка, екстракт од асаи, ДХА, Л-тирозин, екстракт од хлорела, екстракт од гоџи, екстракт од зелен чај, еритрулоза, глицерин, екстракт од монк пепер, феноксиетанол, хидроксиетилцелулоза.

Sweet dreams, sleep tight and wake up glowing!

Пробај уште денес!
Направете брза онлајн нарачка – https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-bio-bronzan/

Bio Bronzan може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети… во дрогериите на Cosmo – Tinex, dm – дрогерии сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта