Најдобрата маска против првут & беживотна коса без сјај

Имате проблеми со првутот кој не ви дозволува да го облечете омилениот црн фуста, а вашата коса секогаш безживотно и без сјај? Решението на Вашиот проблем е во овие природни маски за коса.

МАСКА ПРОТИВ ПРВУТ

Неповторлива понуда на Vitamin C Serum за 590 ден. + Подарок CLINOX

ЗА ДА НАПРАВИТЕ НАРАЧКА КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Доколку имате проблеми со досадниот и упорен првут, оваа маска ќе ви помогне да го решите овој проблем. Подгответе ја од две лажици сок од грозје, една лажичка сок од зелен лимон и една чаша јогурт.

БЕЗЖИВОТНА КОСА БЕЗ СЈАЈ

За коса на која и недостасува живост и сјај , оваа е единствена маска: Една чаша кокосово млеко, половина шоља цеден лимон, три лажици хибискус во прав и половина литар пиво. Резултатот што ќе го добиете по нанесувањето на оваа природна маска, дефинитивно ќе ве воодушеви.