Маска со која ќе се подмладите за неколку години

Маската од лук и помага на кожата да остане млада подолго време и да добие свеж изглед. Миризбата не е многу пријатна, и да се направи таква процедура не е лесно, но затоа пак, оваа маска е неверојатно ефектна. Земете една мала главица лук и изрендајете ја. Додадете една супена лажица бела глина и една мала лажичка мед. Нанесете ја маската на лицето и чувајте ја 10 минути. На крајот измијте го лицето со ладна вода.