Магична маска за лице од морско оревче и цимет

Овие фини зачини не само што добро мирисаат , туку се добри за вашата кожа. Морското оревче има анти-воспалителни својства, ги стеснува порите и го намалува црвенилото на акните, но, исто така, ја ублажува видливоста на лузни на кожата. Цимет дејствува како пилинг, како антисептик. Кога овие зачини ќе ги измешате со мед, ќе добиете маска за “исцелување”.