Лимон диета: Како да го исчистите организмот за само еден ден!

Детоксикација или чистење на организмот е многу важен процес кој треба да го правите од време на време. Еве како тоа да го направите само за еден ден и тоа со помош на лимони.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Кога ќе станете, пред да конзумирате било што, испијте една чаша лимонада.

Доручек (половина час откако ќе станете): овошна салата. Може да се состои од јагоди, боровници, малини, капини и цреши или јаболка, круши, безмастен јогурт и една рака несолени и непржени бадеми.

Утринска ужина: чаша лимонада, една банана и една рака семки од сончоглед.

Ручек: Салата од грав или леќа со прелив од лимон, маслиново масло и оцет.

Попладневна ужина: чаша лимонада, салата од краставици, ротквици и целер или една рака сушено овошје.

Вечера: Риба на скара со прелив од сок од лимон и зеленчук готвен на пареа.

Еден час пред спиење: чаша топла лимонада.

НАПОМЕНА: Лимон диетата практикувајте ја еднаш месечно.