Кога те мачи пролетна алергија само ова ти е потребно…

Дали кивна додека го прочита насловот? На  здравје! 

Ако имаш мака со пролетна алергија која е најактуелна овој период или било кој друг тип на алергија која те мачи тоа е знак дека имуниот одговор на твоето тело е послаб.

Здравиот и урамнотежен имунолошки систем е еден од основните предуслови за твоето добро здравје. Во случај на нарушување на неговата работа, може да се развијат многу болести. Една од нив се и алергиите, несразмерно насилна реакција во средба со супстанции што имунолошкиот систем ги препознава како штетни и се обидува да се брани против нив.

Како некој има алергии, а некој не?! Одговорот е едноставен, некој има посилен имунитет од твојот, но тоа не значи дека ти не можеш да направиш ништо во врска со тоа.

Без разлика на твојата сензитивност на одредена алергија кога имуниот одговор на твоето тело ќе се зајакне постои можност од истата да се ослободиш или да ги намалиш симптомите.

Значи време е да го зајакнеш имунитетот, а за тоа спирулината е прв избор особено бидејќи се има докажано и како делотворна во борбата со алергиите.

Кога се во прашање пролетните алергии спирулината е неверојатно ефективна, а особено кај пациенти со назални алергии – алергиски ринитис или народски кажано: чест носен секрет, проследен со изразито чешање и црвенило на очите и честа кивавица проследена со континуиран секрет и чувство на малаксаност, умор и тело без енергија со чувство на постојано поспаност.

Нутритивното богатство кое го содржи Спирулината во својата природна форма делува на супер брзо зајакнување на имунитетот. Спирулината е богата буквално со секој витамин, минерал, есенцијални масни киселини, протеини, фитонутриенти… од кои зависи нашето тело, а притоа лесно ги апсорбира бидејќи се во природна форма.

Кога имунитетот се јакне на природна база телото не станува зависно од синтетички витамини и минерали, а притоа се добива траен и силен имун систем.

Спирулината е најприродниот начин за зајакнување на твојот имунитет, а со тоа и победа и на алергиите. Спирулината не е лек или вештачки додаток во исхраната, туку супер храна, а телото совршено ја апсорбира секоја нејзина хранлива вредност.

Направено е и истражување како спирулината делува на намалување на проблемот со алегиите и резултатите се неверојатни.

Ако те мачат алерии само пробај и увери се!  Дневното користење на спирулината како додаток ќе направи значително подобрување на твојата општа здравствена состојба.

San Sebastian Spirulina производите можете да го набавите во аптеките на: Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети … во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Тинекс и во сите подобро снабдени аптеки.

San Sebastian Spirulina можете да го можете да го нарачате онлајн
https://alfalab.mk/kategorija/san-sebastian/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
*(Достава до домашна адреса со брза пошта)