Домашен рецепт со шеќер против стрии

За да се ослободите од стриите овој едноставен и евтин рецепт, кој се подготвува за неколку минути, а може и тоа како да ви помогне.

Потребни состојки:

1 лажица шеќер

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

1 лажица рицинусово или маслиново масло

Сок од половина лимон

1 капсула витамин Е

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки додека не се соединат, па со кружни движења нанесувајте ја смесата на местото со стрии додека не се впие.

Најдобро е да ја нанесете со четка, бидејќи така ќе се поттикне циркулацијата на деловите од телото каде ви се појавуваат стриите.

Повторувајте ја постапката секој ден, 2-3 минути. Смесата може да стои во фрижидер и до 3 недели.