Домашен лек против инфекции на мочниот меур

Брз едноставен рецепт со пријатен вкус, и неверојатно лековит. Една кафена лажичка цимет и мед измешајте во млака вода или уште подобро во некој чај за оваа намена и пијте го секое утро, тоа ја спречува инфекцијата на мочниот меур.