Дали знаеш кој е најновиот бјути хит во светот?

Дали знаеш дека најновиот бјути хит во светот, маската со кислородни меурчиња конечно е достапна и кај нас?  И дека само еден чекор те дели од неверојатно чисто лице?  И сето тоа благодарение на  тимот на Dr.Viton кој неодамна на пазарот го лансираше својот најнов производDr.Viton Oxygen Bubble Mask!

Dr. Viton Oxygen Bubble Mask е иновативна прочистувачка маска, која при директен контакт со кожата, создава  милиони кислородни меурчиња, кои навлегуваат длабоко во кожата, и успеваат да ја извадат целата нечистотија од порите, крајниот резултат е кожа која е поблескава и почиста од билокога порано!

Оваа маска се разликува од другите маски кои досега беа присутни на пазарот, по тоа што користи специјален оксигенациски процес за да ја исчисти кожата.  И токму поради активирањето на овој процес при допир со кожата на лицето се создаваат милиони кислородни меурчиња кои наликуваат на облачиња.  Постигнатиот ефект е сличен како оној што би го добил после кислороден третман за лице во некој козметички салон, но предноста во овој случај е што целиот процес се одвива во удобноста на твојот дом и по многу пониска цена!

Предност е и што оваа маска се употребува многу лесно, и не е потребно никакво предзнаење!

Оваа маска содржи состојки со врвен квалитет, кои се споени во една совршена комбинација, за чист и здрав изглед на сечија кожа!

Јагленот од бамбус темелно ја чисти кожата и има моќ да навлезе длабоко во порите!

Бентонит глината совршено ќе ги извлече сите токсини и нечистотии!

Екстрактот од калинка делува како силен антиокиданс и истовремено ја обновува кожата!

Екстрактите од портокал и лимон ја враќаат загубената свежината, и имаат моќ и најбезживотната кожа, да ја направат блескава и сјајна!

Есенцијалното масло од Бергамот ги намалува порите на лицето и ја подобрува еластичноста на кожата!

Есенцијалното масло од Еукалиптус има моќ да ја подобри циркулацијата и да ја ревитализира кожата!

Алое Вера има антибактериско, противвоспалително и смирувачко дејство и помага за намалување на бактериите што предизвикуваат акни на твоето лице, и успешно го отстранува црвенилото.   Алоето е толку нежно и со благопријатно дејство, што се препорачува и за длабока хидратација и на сувата кожа.

Подари му беспрекорна  чистота на твоето лице, нарачај  Dr.Viton – Oxygen Bubble Mask уште сега!

Dr.Viton – Oxygen Bubble Mask можеш да ја купиш во аптеките на  Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Dr.Viton – Oxygen Bubble Mask можеш да ја нарачаш онлајн на https://alfalab.mk/proizvodi/oxygen-bubble-mask/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот )