Како да стасате до летната дестинација без вкочанет врат и раменици?

Ако мислевте дека само изгорениците од сонце може да ви го уништат одморот, ќе ве потсетиме и на мускулните болки кои ретко кој од нас знае да ги предвиди, а речиси се неизбежни.

Долгото патување, без разлика дали со автомобил или автобус, носи болки и/или здрвување на вратот, рамената, половината, колената. Со болки излегуваат сите од возилото и возачите и патниците, а се чини дека најмногу страдаат мајките чии деца, наместо седиштето, го преферираат нивниот скут.

Болките не завршуваат тука! Самата дружба со природата, особено во првите неколку дена од одморот, се подеднакво силна причина за мускулно преоптоварување кое резултира со воспаление.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Претеравте со пливање после цела година лежење, додајте уште една плус порaди Ковид-19? Цел ден трчавте по децата на плажа и ги анимиравте во вода? Благодарение на камењата, цела ноќ дежуравте поради пулсирачките стапала?

Одмор поминат со болки не е одмор! Затоа, кога ќе го правите списокот за пазарување, во делот кај задолжителни лекови, додајте го и Dr. Viton MOVENS кремот.

Намачкајте го болното место и после неколку минути сте спремни да ѝ се вратите на летната авантура со цела снага. Да, буквално така делува овој уникатен производ за кој секоја болка е решлив предизвик. Неговото аналгетско дејство е подеднакво силно како аналгетикот што посегнавте да го испиете. Но, Dr. Viton MOVENS кремот во никој случај нема да ви го вознемири стомакот или желудникот кои секако се под стрес поради промената на климата, водата и храната.

Во срцето на формулата на Dr. Viton MOVENS се крие пчелин отров кој моментално ја лоцира болката и ја смирува. Дејството на овој силен природен аналгетик е поддржан од арника, босвелија, ѓаволска канџа, витамин Б6, алое вера, ментол, камфор, хондротин, глукозамин, витамин Е.

Арниката делува антивоспалително, но не делува само на болката, туку ја подобрува и периферната циркулација со што ќе го избрише уморот од мускулите на крајот од денот.

Алое Верата задава двоен удар, ја намалува болката во секој зглоб или мускул и го спречува развојот на воспалението.

Ѓаволската канџа ќе го смири евентуалниот оток, а подобрувајќи ја циркулацијата ќе обезбеди одлична подвижност.

Витаминот Б6 ќе ја намали целокупната мускулна тензија, давајќи им волја на мускулите да го вратат старото темпо.

Ако убаво размислите, Dr. Viton MOVENS е подеднакво важен колку и СПФ фактор. Единствено што се користи по потреба, но задолжителен е за пријатен одмор без болки.

Не чекај СТАВИ И КРАЈ НА БОЛКАТА!
Нарачај веднаш на телефонкиот број (02) 3218-821
Секој работен ден од 8:30 до 15:30 часот.

или нарачајте онлајн:

https://alfalab.mk/proizvodi/movens-krema/

(Достава до домашна адреса со брза пошта)

Dr. Viton – Movens кремата можеш да ja набавиш во Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети… во дрогериите на dm и во сите подобро снабдени аптеки.